Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství České republiky mužů Praha

29. 11. 2015

Mistrovství České republiky se konalo v Praze a z našeho oddílu se zúčastnili dva kluci Novotný Jiří a Matyáš Jindra.

Můj velký den.

Jmenuji se Matyáš Jindra. Letos se mi už podruhé podařilo dosáhnout dostatečného počtu bodů v Krajském přeboru mužů v gymnastice, abych mohl jet na Mistrovství ČR. V červnu jsem bohužel jet nemohl, ale nyní jsem konečně mohl poměřit své síly s kluky z celé ČR.

S mamkou, sestrou a babičkou jsme vyrazili do Prahy, kde se MČR konalo, o den dřív.. Zrovna začínal advent a na Staroměstském náměstí rozsvěceli vánoční stromeček. Bylo to nádherné, ale to, na co jsem se nejvíc těšil, mělo být až druhý den.

Nemohl jsem ani dospat a už v 10 hodin jsme vyrazili do SK Hradčany. Závod začínali muži. Byli tam i známé tváře, se kterými se setkáváme na Krajských přeborech. To byla podívaná! Až se mi tajil dech, co všechno kluci dokáží a co mě také možná jednou čeká.

Sešli jsme se tam s paní trenérkou Hálovou a s rodinou mého kamaráda a spolubojovníka Jirky Novotného. Jsme kamarádi, ale vždy soupeříme i mezi sebou. Jednou vyhraju já a jednou Jirka. Odpoledne začal závod i pro nás. Jako první byla prostná. Zrovna když jsem cvičil, komentátor se zaměřil na mé cvičení a komentoval ho do mikrofonu. Zacvičil jsem hezky a ani jsem neměl moc trému. Zato Jirka měl trému strašnou, a to pro něj bohužel nebylo dobré, jak se ukázalo na bodech. Pak následovaly další disciplíny – kůň našíř, přeskok, kruhy, bradla a nakonec hrazda. Měl jsem ze svého výkonu dobrý pocit. Po skončení cvičení přišla chvíle vyhlášení výsledků. Vím, že na „bednu“ naše výsledky nebyly, ale i tak jsme si to s Jirkou užívali. Dostali jsme stříbrnou plaketu, kterou jsem si vystavil doma na poličce, a která mi bude připomínat, že jsem se v roce 2015 zúčastnil Mistrovství České republiky.
 

detail.jpg
výsledky zde

fotky zde