Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trhovosvinenský pohár - 11.4.2015

Trhovosvinenský pohár - 19. ročník

11.4.2015

Povelikonoční sportování

Ve volných dnech o Velikonocích některé děti z oddílu sportovní gymnastiky TJ Spartak pilně cvičily a připravovaly se na svůj první jarní závod.

O týden později 11. dubna oddíl pořádal 19. ročník závodu Trhovosviobrazek_1.jpgnenský pohár ve sportovní gymnastice. Účastnily se dívky a chlapci ve věku od 5 do 16 let z Jihočeského kraje a kraje Vysočina.

Závodilo 74 dívek z těchto oddílů: Merkur České Budějovice, Slovan Jindřichův Hradec, LOKO Veselí nad Lužnicí, TJ Spartak Sezimovo Ústí, Šumavan Vimperk, SG Pelhřimov, TJ Nová Včelnice a TJ Spartak Trhové Sviny. Dívky byly rozděleny do osmi kategorií. V kategorii „Základní stupeň“ závodily z našeho oddílu Šárka Tisoňová, Nela Koptová, Jana Kaftanová, Dana Furioso, Karolína Marková a Žaneta Řežábová. V kategorii „Žákyně B“ závodily Martina Prachařová, Bára Linhartová, Karolína Jenknerová a Libuše Hamadejová.

martin.jpgSouběžně probíhal závod chlapců, zúčastnilo se 44 chlapců z oddílů v Českých Budějovicích, Sezimově Ústí, Jindřichově Hradci, Veselí nad Lužnicí a Trhových Svinech. Chlapci závodili v pěti kategoriích. Z našeho oddílu v kategorii „Přípravka B“ vybojoval Martin Sobotík (r. nar. 2010) 1. místo, dále závodil Jan Račák. V kategorii „Přípravka A“ závodil Jan Kaftan a v kategorii „Nejmladší žáci“ bratři Jiří a František Novotní a Matyáš Jindra.

 

Tak jako v loňském roce se na tento závod přihlásilo hodně dětí. Organizace takového závodu vyžaduje velké úsilí. Za pomoci rodičů dětí se trenérům oddílu sportovní gymnastiky podařilo zajistit zdárný průběh závodu. Pomohlo i počasí, bylo slunečno a děti mohly být ve volných chvílích venku.

Děkujeme sponzorům za poskytnutí dárků pro děti. Děkujeme rodičům za pomoc při přípravě závodu a dětem za svědomitou přípravu k závodu.

Velké poděkování patří i Jihočeskému kraji a Městskému úřadu Trhové Sviny za finanční pomoc.

Blahopřejeme dětem k dosaženým úspěchům a těšíme se na příští jubilejní 20. ročník!

                      dscn0184.jpg
výsledky dívky zde
výsledky kluci zde
 
fotky a videa (postupně budou přibývat - prosím, rodiče o poskytnutí fotek a videí ze závodu - děkujeme)
- od Sobotíků zde
- od Jenknerů, Kaftanů, Novotných, Prachařů zde
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

rozdělení do družstev a časový harmonogram:

- dívky zde
- chlapci zde
- časový harmonogram zde
(aktualizace k 9.4.2015 v 10:55 h)
-------------------------------------------------------------------------------------

rozpis zde

aktualizace (k 15.3.2015):
- přidána kategorie dívek "Žákyně A"
- u kategorie chlapců přípravka "B" se závodí na nářadí prostná, kruhy, přeskok, hrazda
 
aktualizace (k 24.3.2015):
- v tomto odkazu je na stránkách České gymnastické federace najdete, podrobné sestavy v chlapeckých kategoriích přípravek. Odkaz = zde