Jdi na obsah Jdi na menu

Krajské přebory jednotlivců a družstev 2014

15. 6. 2014
Na závod se vydala jediná atletka z Trhových Svinů Katka Žohová. Snažila se na tomto závodě vybojovat co nejvíce medailí a také závodila ve dvou disciplínách mimo závod, tak aby si zlepšila výkony.
150 m = 21,16 s - osobní rekord a 3. místo
koule 2 kg = 9,69 m - 3. místo
výška = 125 cm - 8. místo (tato disciplína se jí křížila s koulí i během na 150 m, a tak koncentrace nebyla 100% a tato disciplína dobrou koncentraci vyžaduje)
60 m = 8,84 s (šla mimo soutěž) - o 0,02 s Katce utekl osobní výkon
dálka = 434 cm (šla mimo soutěž) - umístila by se na 6. místě
Katka si z tohoto závodu odnesla 2 x 3. místo a osobní rekord.
výsledky zde (ČAS)
fotky zde

2. kolo KPD přípravek 8.6.2014 v Táboře
Tohoto druhého kola se nikdo z trhovosvinenských atletů neúčastnil.

2. kolo KPD mladších žákyň 1.6.2014 v Písku
Druhého kola mladších žákyň za družstvo SK Čtyři Dvory České Budějovice zúčastnila opět z trhovosvinenských atletů Kateřina Žohová. Na tomto kole Katka závodila v trochu odlišných disciplínách a vůbec se jí nevedlo špatně. Běh na 150 m (21,27 s) - 2. místo a 9 bodů, vrh koulí 2 kg (10,20 m) - 2. místo a 9 bodů, výška (142 cm) - 1. místo a 11 bodů. Pro družstvo získala 29 bodů a družstvo získalo celkově 75 bodů, tj. 38 % bodů co získalo družstvo. Katka si v tomto závodě vytvořila další dva osobní rekordy v běhu na 150 m a ve vrhu koulí 2 kg.
Na základě svých nových osobních rekordů, které si Katka v posledních závodech vytvořila byla vybrána na do nominace na Mezikrajové utkání mladšího žactva – JčKAS do Kolína dne 21.6.2014. Na tomto utkání bude Jihočeský kraj reprezentovat ve dvou individuálních disciplínách a to ve výšce a vrhu koulí.
Dívky v 2.kole udrželi na 3. místo ze 7 družstev.
Katčiny výsledkové listiny zde

KPJ starší žactvo + přípravka 24.5.2014 v Táboře

Opět jedniná atletika a gymnastka z trhovosvinenské základny Radka Janišová si zazávodila na Krajském přeboru jednotlivkyň přípravek a to v disciplínách:
- 600 m (2:26,42 min)
- výška (100 cm) - 5. místo = medaile (byl to její první závod v této disciplíně a hned z toho byla medaile - super Radko!)
- štafeta 4 x 60 m ve složení Janošíková, Janišová, Hrušková, Kubíčková v čase 41,58 s a 3. místo !!! = medaile
Radka, tak na tomto Krajském přeboru přípravek získala 2 medaile. Gratulujeme !!!

fotky zde

1. kolo KPD mladších žákyň 18.5.2014 v Nové Včelnici
Kateřina Žohová byla členkou družstva mladších žákyň. Na prvním kole závodila v disciplínách 300 m (48,35 s) - 2. místo a 9 bodů, výška (143 cm) - 2. místo a 9 bodů, dálka (399 cm) - 9. místo a 2 body. Pro družstvo získala celkem krásných 20 bodů a stala se nejúspěšnější bodující závodnicí oddílu SK Čtyři Dvory České Budějovice, za který naše trhovosvinenské atletky závodí. Dále se v disciplínách 300 m a výšce vytvořila dva nové osobní rekordy.
Dívky se po první kole umístily na 3. místě z 9 družstev. Krásný výsledek !!!

výsledky zde nebo detailnější všech závodnic na stránkách ČAS v sekci výsledky

1. kolo KPD přípravek 11.5.2014 v Českých Budějovicích (4DVCB)
Kristýna Žáková a Radka Janišová byli členky družstva přípravek SK Čtyři Dvory České Budějovice - družstvo se umístilo na 2. místě z 9 družstev. V přípravkách závodí dohromady kluci a holky. Veříme, že jim jejich výkony vydrží a v dalším kole 8.6.2014 potvrdí své druhé místo.
Radka Janišová = 600 m (2:26,37 min), 50 m př. molitanových (11,06 s = osobní rekord) a byla členkou štafety na 8 x 100 m.
Kristýna Žáková = míček (28,78 m = osobní rekord a 4 body pro družstvo), medicinbál (8,60 m = osobní rekord a 9 bodů pro družstvo) a též byla členkou štafety 8 x 100 m.

výsledky jsou ke zhlédnutí na ČAS zde
fotky zde

1. kolo KPD staršího žactva 10.5.2014 v Klatovech
Na tento závod se z trhovosvinenkých atletů vydal poprvé Jakub Hamadej. Byla to pro něj první zkušenost s atletickými závody, zde se potkal se svými stejně starými soupeři a mohl si tak poprvé ověřit jejich i svou kvalitu.
Soutěžil v běhu na 800 m (2:44,07 min), dálka (334 cm) a koule 4 kg (6,02 m).
Kateřina Žohová byť věkem ještě mladší žákyně si vyzkoušela závodit s děvčaty, které jsou i o 2 roky starší a vůbec si nevedla špatně.
Disciplíny = 60 m (8,96 s), dálka (403 cm) a koule 3 kg (7,96 m) - byla v kouli na 10. místě vybojovala pro družstvo starších žákyň 1 bod.
Družstvo celkem získalo 10 bodů ve složení Žohová (1 b.), Bendová, Havlíčková (9 b.), Faktorová, Plavcová a Rybáková. Umístilo se na 12. místě ze 13 družstev. Věříme, že na dalším kole body přibydou.