Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Gymnastický víkend

Gymnastický víkend - 27.5. – 28.5. 2023

Přebor Jihočeského kraje a Vysočiny ve sportovní gymnastice žen – jednotlivkyně (výkonnostní stupně)

Tento gymnastický víkend začal 27.5. v 9:00 v Táboře Krajským přeborem žen ve sportovní
gymnastice. Závod se poprvé konal v nové sportovní hale Mír ve sportovním areálu Mír, kde se
současně venku konaly atletické závody. Hala je úžasně prostorná, s tribunou, klimatizací a
prostorným zázemím. Organizace byla velmi dobrá, ale i přesto poslední závodnice docvičila
kolem 18:00. Naše gymnastky skončily závod kolem 13:00. (Pouze si nejen naše trenérky
stěžovaly na velké fronty na rozcvičení na kladině, kde musí být rozcvičení závodnic limitováno
časem, jinak se nedostane na všechny.) Závodu se zúčastnilo asi 100 závodnic různého věku a
některé kategorie bojovali o účast na mistrovství České republiky.
Za velký úspěch považujeme to, že náš oddíl připravil na krajský přebor 20 závodnic, které náš
oddíl zodpovědně reprezentovaly. V tomto článku uvedu pouze ty nejlepší, ale celé výsledky jsou
k dispozici na našich stránkách.
V kategorii VS0B se na 4. místě umístila Vávrová Kristýna a na 6. místě Husová Klaudie.
V kategorii VS1B se přebornicí kraje stala Fialová Daniela a 2. místo vybojovala Pitálková
Terezie. Velmi pěkné 4. místo obsadila v této kategorii Steinbauer Melisa. Bez ohledu na umístění
děkujeme všem závodnicím za to, že se rozhodly startovat za náš oddíl a trenérkám, které je
připravily a provedly závodem.

Přebor Jihočeského kraje ve sportovní gymnastice mužů – jednotlivci a družstva - volné sestavy

V neděli se konal v Českých Budějovicích ve specializované gymnastické tělocvičně
(Gymcentrum) krajský přebor ve sportovní gymnastice družstev mužů. Gymnastů je v jihočeském
kraji mnohem méně než gymnastek, takže závod byl mnohem kratší a končil již kolem 12:00.
Začínal v 9:00 a všichni závodníci rozdělení do 6 skupin závodili najednou na všech šesti
nářadích. (jedno až dvě družstva na jednom nářadí) Za náš oddíl závodilo jedno družstvo ve
složení Kašpárek Pavel, Koloňuk Karel, Maruška André a Maier Martin. Naše družstvo skončilo
v kategorii Nejmladší žáci na krásném 4. místě, což je lepší umístění než jsme očekávali.
(Podařilo se jim porazit dvě družstva.)
Závodu se zúčastnil také náš bývalý gymnasta Eduard Pitálek, který odešel trénovat do Českých
Budějovic. Jeho družstvo v kategorii Mladší žáci skončilo na prvním místě a v rámci jednotlivců
skončil Eda na krásném 2. místě, čímž si zajistil účast na mistrovství České republiky. Jako
rozhodčí působil při závodě náš současný reprezentant Daniel Bago, který se nominoval na
letošní podzimní mistrovství světa. Na závěr mohu říci, že závod proběhl klidně a až na drobné