Jdi na obsah Jdi na menu

Jarní pohár - Sezimovo Ústí 30.3.2019

V sobotu 30.3. 2019 se konal v Sezimově Ústí 21. ročník Jarního poháru Sezimova Ústí. Závodilo se pouze na bradlech a prostných, protože závod se koná v malé školní tělocvičně. Gymnastky, které necvičí, se mohou připravovat na závod na malém balkóně. Byl to první závod letošní jarní sezóny a proto se ho zúčastnilo mnoho závodnic. Cvičilo se od 9:00 do 15:30. Za náš oddíl se zúčastnily: Bára Linhartová, Šárka Tisoňová, Martina Prachařová, Anja Řeháčková, Adéla Dobrovolná, Veronika Nýdlová, Lenka Vondrášková, Lea Mráčková. Velkým úspěchem byla první místa Šárky Tisoňové a Báry Linhartové v kategoriích VS4C a VS5,6C. V kategorii VS5,6C také obsadila Anja Řeháčková druhé místo a Martina Prachařová třetí místo z deseti závodících. Dále jsme měli obsazenu kategorii VS1B a zde byly nejlepší Veronika Nýdlová a Lea Mráčková na šestém a sedmém místě s téměř stejným bodovým výsledkem. V této kategorii závodilo 12 závodnic. Jako trenérky se zúčastnily Zdeňka Tisoňová a Míša Hálová, která zde byla také jako rozhodčí.
Závod byl dobře zorganizovaný a přes velký počet závodnic probíhal velmi rychle. Zaujal nás výkon Slabé Marie ze Sezimova Ústí na bradlech, která předvedla několik velmi obtížných prvků, které se v Jižních Čechách běžně neprovádějí. Novinkou bylo také zařazení družstva Českých Budějovic do kategorie VS2A. Budějovické gymnastky poprvé bojovaly s obtížnou sestavou na bradlech.

S výsledky závodu jsme byli spokojeni a již se těšíme na příští Mikulášský pohár v Sezimově Ústí.