Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajský přebor mužů 2015 - Sezimovo Ústí

Krajský přebor mužů se konal v neděli 15.11.2015 v Sezimově Ústí.

Už od letního soustředění se naši kluci VS 1 připravovali na důležitý závod (Krajský přebor). Cílem všech bylo splnit bodový limit (48 bodů) a postoupit na Mistrovství České republiky. U Jirky a Matýska si byla paní trenérka téměř jistá. Fanda se moc zlepšil a stává se i z něho gymnasta, ale na postup to ještě nevypadalo.

Závod probíhal klidně a až na maličkosti se klukům dařilo. Jirka přeskočil kotoulem letmo (s úžasnou letovou fází) přídavnou žíněnku a přistál hopsavě a  nečistě na tvrdých deskách. To a nepovedená váha zánožmo ho připravilo nejméně o 1 bod. Při prohlížení výsledků se ukázalo, že s tímto ztraceným bodem by obsadil 3.místo (skončil na 7.místě s 52,2 bodů).  Jó Jó “Kdyby…“

Matýsek zacvičil prostná velmi čistě a dostal pochvalu i od rozhodčích. K ještě vyšší známce mu chyběla  lepší letová fáze u kotoulu. Nad přeskokem Matýska visel do poslední chvíle otazník. (Poslední dobou se tam Matýskovi nedařilo.) Povedlo se!! Matýsek získal 50,64 bodů.

Oba splnili limit a dostali se na MČR. Limit pro postup nesplnil jen František a velmi ho to mrzelo. Získal 44,62 bodů. Doufám, že vydrží  trénovat s tak velkým nasazením jako do teď  i nadále a svůj sen si splní v budoucnu.    

N. Hálová

img_7898.jpg

podrobnosti se stránky ČGF (výsledky) zde

fotky zde (od oddílu S.Ústí)