Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál Petra Kouba Č. Budějovice - 15.12.2018

15. 12. 2018

Memoriál Petra Kouby 2018
    Dne 15.12. 2018 se konal každoroční Memoriál Petra Kouby na počest dlouholetého vynikajícího trenéra Merkuru České Budějovice. Již tradičně bylo možné v pátek trénovat a také přespat v tělocvičně. Na tréninku v Budějovicích bylo více gymnastek, ale přespávala tam pouze trenérka Zdeňka Tisoňová  a holky Šárka a Zuzka Tisoňovi, Martina Prachařová, Bára Linhartová. V sobotu od 9 hodin proběhl závod. Měli jsme zastoupeny pouze 2 kategorie: a to VI. Ligu a III. Ligu. Ve VI. lize závodila děvčata pod vedením trenérky Jany Záhorkové: Veronika Hromádková, Nella Čermáková a Adéla Zemanová. 
Ve III.lize se na výborném čtvrtém místě umístila Bára Linhartová, devátá skončila Šárka Tisoňová, 13. a 14. Prachařová Martina a Nýdlová Veronika a 19. Eliška Kučerová z 29 závodnic. Jako nováčci se závodu zúčastnily Lenka Vondrášková a Štěpánka Ondrášková. 
    V tomto závodě velmi záleží na psychické odolnosti a zkušenosti závodnic, která se projeví hlavně v počtu pádů na kladině. Zajímavostí je, že se závodu zúčastnila i mezinárodní konkurence z Lince, kde trénuje bývalá budějovická trenérka Martina Povišerová. Oddíl Turnleistungszentrum Linze byl zastoupen v několika kategoriích. 
Na konci závodu se také vyhlašovala soutěž o Putovní pohár Petra Kouby, jíž se může zúčastnit oddíl, který má zastoupení alespoň ve čtyřech kategoriích. Letos si pohár odvezl oddíl z Jindřichova  Hradce. Závod probíhal hladce a rychle a již se opět těšíme do Budějovic na Jarní pohár v roce 2019.
 

sg-2.jpg

Hromádková Veronika, Zemanová Adéla a Čermáková Nella

sg-1.jpeg

Vondrášková Lenka, Tisoňová Šárka, Kučerová Eliška, Prachařová Martina, Linhartová Bára, Nýdlová Veronika, Ondrášková Štěpánka

výsledky zde 

fotky zde