Jdi na obsah Jdi na menu
 


O zlatou placku České Budějovice - 22.4.2018

22. 4. 2018

Placka města ČB – první závod kluků ( čtyřboj – hrazda, kruhy, akrobacie, bradla)

„ Placka“ v názvu závodu má hned dva významy:

  1. Je to jiný název pro medaili
  2. Je to docela těžký cvik naprostných, který byl v závodě povinný. Aby ho cvičenec předved, tak musí být hodně protažený.

Za náš oddíl „ předváděli placky“  čtyři borci. Dva nejmladší žáci – Jan Kaftan a Michal Maděra. A dva starší žáci – dvojčata Jiří a František Novotní.

Honzík zacvičil v rámci svých možností.

Poslední dobou často nebyl na tréninku, protože měl různé úrazy a také se mu někdy nechtělo. Neúčast na tréninku se pochopitelně při závodě projeví. Honzík obsadil  12- té  místo.

Michal s poslední dobou hodně vylepšil, ale v závodě se mu občas nedařilo. Spadl z kotoulu vzad, rondát udělal na předloktí a jiné chyby.  Myslím, že to způsobila nervozita. Michal by potřeboval častěji závodit . Obsadil  15 – té místo a byl z toho smutný. 

Franta už přechází  na atletiku a gymnastice se tolik nevěnuje. Přestože byl poslední ( 8. místo) jsme  s jeho výkonem spokojeni. Udělal dokonce i výmyk z visu na hrazdě, protože mu hrozilo, že když ho neudělá bude týden bez mobilu.

Jirka trochu zkazil hrazdu  a měl na všech nářadích nižší obtížnost, ale limit na postup na MČR by na těchto čtyř nářadích splnil. Je škoda, že do sestavy naprostných stále nezařadil salto vzad. Je to prvek z jiné skupiny  která  v sestavě chybí. Snad se salto vzad povede na  krajském přeboru.

Do ČB přiletěli i gymnasté z Kazachstánu a z Ruska. V sobotu závodili ve Znojmě a v neděli s námi. Cvičili náročné cviky a měli perfektní provedení.   

 Hálová N.

20180422_095939.jpg

20180515_065241.jpg

výsledky zde 

foto zde