Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o činnosti oddílu za rok 2015

4. 1. 2016

Zpráva o činnosti oddílu sportovní gymnastiky za rok 2015

Oddíl sportovní gymnastiky v roce 2015 navštěvovalo 67 dětí, z toho 21 hochů a 7 trenérek a 2 pomocné trenérky a 1 pomocný trenér. Některé děti trénují již několik let, ale většina dětí je z 1. stupně základní školy a předškolního věku.

Během školního roku jsme trénovali 3 x týdně po dvou hodinách. Počet odtrénovaných hodin se odvíjí od věku a zdatnosti dětí. Závodní družstva trénují 3 x týdně, ostatní družstva (kluci, všeobecná sportovní příprava, přípravka) 2 x týdně dvě hodiny a nábor roč. 2009 - 2011 2 x týdně 1,5 hodiny.

Naše běžné tréninky byly v průběhu roku doplňovány několika soustředěními. V únoru o jarních prázdninách byl oddíl na zimním soustředění na Lipně, kde hlavní náplní bylo lyžování a kondiční příprava, k tomu jsme se věnovali také gymnastickým průpravám a plavání v aquaparku. Tohoto soustředění se zúčastnilo 13 dětí a 3 trenérky. V posledních 2 týdnech srpna pořádal oddíl příměstský tábor v Trhových Svinech, kterého se účastnilo 27 dětí. Některé děti neabsolvovaly celý tábor, to je škoda, protože celý tábor měl navazující program, který následně dětem pomáhá ve výkonnostním růstu v tomto sportovním odvětví. Náklady spojené se soustředěním jsou hrazeny rodiči dětí. V průběhu roku byly ještě mimořádné tréninky před Krajským přeborem, konané v naší tělocvičně nebo ve specializované gymnastické tělocvičně v Gymcentru České Budějovice. V září a říjnu pořádá oddíl nábor nových dětí do všeobecné sportovní přípravy. Letos to byly děti narozené 2009 – 2011 a bylo přijato 13 nových dětí. Na závěr roku vždy pořádáme vánoční posezení s předáváním dárků, které jsou vlastnoručně vyrobené.

Poslední den roku se 8 členů oddílu zúčastnilo Silvestrovského běhu v Trhových Svinech a 5 členů v Borovanech. Na prvním místě se umístila Karolína Beňová, druhá místa obsadili Karolína Jenknerová, Jan Kaftan a Radka Tisoňová a třetí místa Jana Kaftanová, Matyáš Jindra a Libuše Hamadejová. Sportovně jsme tak zakončili tento rok 2015 úspěšně.

 

V průběhu roku se oddíl zúčastnil 21 závodů dívek a chlapců (z toho 4 závodů v rámci Dětské atletické ligy a 2 x Mistrovství České republiky) převážně v Jihočeském kraji.

                28.3.      přípravky – Nová Včelnice

11.4.      Trhovosvinenský pohár – Trhové Sviny

18.4.      Veselský pohár – Veselí nad Lužnicí

                19.4.      O zlatou placku – České Budějovice

29.4.      DAL – Běh jarní přírodou – České Budějovice

                13.5.      DAL – Sprintersko-skokanské odpoledne – České Budějovice

16.5.      O pohár města ČB – České Budějovice

                17.5.      Krajský přebor mužů – České Budějovice

30.5.      Krajský přebor jednotlivkyň – Jindřichův Hradec

7.6.        Mistrovství České republiky – Brno

                10.6.      DAL – Vrhačské odpoledne – České Budějovice

13.6.      přípravky – Sezimovo Ústí

                16.9.      DAL – Běžecké odpoledne – České Budějovice

2.10.      Závod rodičů a dětí – Trhové Sviny

10.10.    přípravky – Trhové Sviny

14.11.    Jindřichohradecká liga – Jindřichův Hradec

15.11.    Krajský přebor mužů – Sezimovo Ústí

21.11.    Krajský přebor žen družstev – Trhové Sviny

29.11.    Mistrovství České republiky mužů – Praha

12.12.    Memoriál Petra Kouby – České Budějovice

31.12.    Silvestrovský běh – Trhové Sviny

 

 

 

Seriálu závodů Dětské atletické ligy se zúčastňujeme každoročně pro zpestření tréninkové a závodní monotónnosti. V celkovém pořadí za 4 závodů dohromady se ve svých kategoriích dařilo – Janě Kaftanové a Honzovi Kaftanovi 9. a 10. místo. Věříme, že v dalším ročníku tohoto závodu svá umístění ještě vylepší a přiblíží se medailových umístěním.  

Náš oddíl pořádal závody:      11.4. Trhovosvinenský pohár

                                               2.10. Závod rodičů a dětí

                                               10.10. Závod přípravek

                                               21.11. Krajský přebor Jihočeského kraje a kraje Vysočina

Příprava a uspořádání závodů vyžaduje velké úsilí a tak děkujeme všem příznivcům sportovní gymnastiky, rodičům, trenérům, sponzorům z Trhovosvinenska, Městu Trhové Sviny a Jihočeskému kraji.

Na jarním Krajském přeboru jednotlivkyň žen se dařilo Šárce Tisoňové, která závodila v základním stupni a obsadila 7. místo z 25 závodnic. Tímto výkonem splnila nastavený bodový limit pro vyšší výkonnostní stupeň. Dále na Krajském přeboru oceňujeme Martinu Prachařovou a Báru Linhartovou za cvičení ve volných sestavách a splnění oddílového limitu pro tuto kategorii.  

V tomto roce 2015 se nám povedlo probojovat na Mistrovství České republiky hned dvakrát. Na jaře náš závodník Jiří Novotný závodil s družstvem Sezimova Ústí, kde byl hostujícím závodníkem. Na podzim se poprvé v historii probojovali z našeho oddílu dva závodníci Jiří Novotný a Matyáš Jindra. Kluci děkujeme za reprezentaci našeho oddílu a našeho města Trhové Sviny na  tomto nejvyšším závodě v republice.

Krajský přebor družstev se konal po 5 letech v Trhových Svinech. Na Krajském přeboru družstev žen závodila z našeho oddílu 4 družstva. V nejmladší kategorii „základní stupeň“ bylo družstvo složené ze 6 závodnic (Baštová, Cmuntová, Filisteinová D., Jindrová, Jenknerová Kat. a Dvořáková). V kategorii „mladší žákyně“ závodila 2 družstva po 3 závodnicích (Tisoňová, Furioso, Kaftanová a Koptová, Marková, Řežábová). V kategorii „žákyně B“ z našeho oddílu se za tým zúčastnily Linhartová, Jenknerová Kar., Hamadejová L. a Troupová). Na závodě jsme vybojovali 2 x 5. místo, 6. místo a 8. místo.

Shrnutí úspěchů a umístění na stupních vítězů za celou sezónu: Dívky vybojovaly 2 x 1. místo, 3 x 2. místo a 6 x 3. místo. Chlapci se umístili 2 x na 1. místě, 2 x na 2. místě a 2 x na 3. místě.

 Pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu si zaslouží za dívky Šárka Tisoňová a za chlapce Jiří Novotný a Matyáš Jindra za účast na MČR. Chlapci byli Městem Trhové Sviny oceněni pamětní plaketou „Sportovec roku 2015“.