Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva od činnosti oddílu za rok 2010

14. 1. 2011

Zpráva o činnosti oddílu sportovní gymnastiky za rok 2010

 

Počet členů gymnastického oddílu se v roce 2010 pohyboval kolem 40 dětí, z toho přibližně ¾ dívek, ¼ chlapců a čtyři stálé trenérky a jedna pomocná trenérka. Někteří trénují již delší dobu, ale je plno dětí, které oddíl navštěvují pár měsíců, a pak přestanou na tréninky docházet. Oddíl se skládá z větší části z dětí z mateřské školy a zbytek tvoří děti z 1.stupně základní školy a minimum dětí je staršího věku.

            Během školního roku jsme trénovali 3x týdně po dvou hodinách. Počet odtrénovaných hodin se obvíjí od věku a zdatnosti dětí. Tréninky byly vždy zajištěny minimálně dvěmi trenérkami. Naše běžné tréninky byly v průběhu roku doplněny několika soustředěními. V únoru byl oddíl na zimním soustředění na Lipně, kde hlavní náplní bylo lyžování, k tomu jsme se věnovali také gymnastickým průpravám a plavání v aquaparku. Tohoto soustředění se zúčastnilo 19 dětí. Před krajskými přebory (v květnu a v listopadu) jsme měli jednodenní soustředění. V létě pořádal oddíl soustředění ve dvou týdnech. První týden jsme byli v Moravském Písku a účastnilo se ho 8 členů. Druhý týden se konal v Trhových Svinech a účastnilo 20 členů. Náklady spojené se soustředěními jsou hrazeny rodiči dětí. Dále jsme na závěr roku vyrazily do Borovan na bazén, uspořádaly jsme vánoční posezení s předávání dárků, které jsou vlastnoručně vyrobené.

            Celkem v průběhu roku se oddíl zúčastnil 12 závodů dívek a chlapců (z toho 7 závodů v rámci Dětské atletické ligy) převážně z Jihočeského kraje.

13.3.        DAL – Halové závody – České Budějovice

14.4.        DAL – Běh jarní přírodou – České Budějovice

1.5.            přípravky – Nová Včelnice

8.5.            O pohár Českých Budějovic – České Budějovice

15.5.        Trhovosvinenský pohár – Trhové Sviny

29.5.        KP ženy – Jindřichův Hradec

5.6.            přípravky – Jindřichův Hradec

9.6.            DAL – Sprinterské odpoledne – České Budějovice

15.9.        DAL – Víceboj – České Budějovice

17.9.    Poprázdninový závod rodičů a dětí – Trhové Sviny

29.9.        DAL – Skokanské odpoledne – České Budějovice

9.10.        přípravky – Trhové Sviny

13.10.    DAL – Odpoledne s Kids atletic – České Budějovice

6.11.        DAL – Běh kolem Sokolského ostrova – České Budějovice

7.11.        KP muži – České Budějovice

13.11.    Jindřichohradecká liga – Jindřichův Hradec

20.11.    KP ženy – Veselí nad Lužnicí

20.11.    MČR mužů v povinných sestavách – Kolín

4.12.        Memoriál Petra Kouby – České Budějovice

31.12.    Silvestrovský běh – Trhové Sviny

 

Podrobněji se zmíním o některých závodech. Seriálu závodů Dětské atletické ligy jsme se zúčastnili pro zpestření tréninkové a závodní monotónnosti a i když jsme to braly jako zábavu, tak jsme uspěli. Kristýna Žáková v celkovém součtu 2.místě ve své kategorii. Dále letos náš oddíl pořádal 3 závody (Trhovosvinenský pohár, přípravky, závod rodičů a dětí). Uspořádání závodů je velice náročné a bez pomoci mnoha lidí by jejich konání nebylo možné. Děkujeme těmto institucím a jednotlivcům: Městský úřad Trhové Sviny, Základní škola, Krajský úřad, správce sportovní haly, vedení TJ Spartak Trhové Sviny, oddíl sportovní gymnastiky, trenéři a v neposlední řadě rodičům gymnastek a gymnastů. Využíváme této příležitosti a všem bychom chtěli ještě jednou poděkovat za podporu. Na jarním krajském přeboru jednotlivkyň si Daniela Dvořáková a Eliška Hamadejová splnili výkonnostní stupeň v kategorii žákyně – základní stupeň a nyní je čekají mnohem náročnější sestavy. Na podzimních krajských přeborech jsme v dívkách (družstvo skončilo na 5. místě) a v chlapcích (kde jsme měli jen jednoho zástupce Dominika Masára, který se přes krajský přebor kvalifikoval na Mistrovství České Republiky v Kolíně, na toto Mistrovství si Dominik jel hlavně pro zkušenosti z velkého závodu).

Na závěr uvedu shrnutí umístění na stupních vítězů. V dívkách jsme se umístily 3 x na 1. místě, 6 x na 2. místě, 5 x na 3. místě. V chlapcích jsme se umístily 2 x na 2.místě. Pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu si zaslouží především Kristýna Žáková a Dominik Masár.