Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva od činnosti oddílu za rok 2011

Zpráva od činnosti oddílu sportovní gymnastiky za rok 2011

Počet členů gymnastické oddílu se v roce 2011 byl cca 57 dětí z toho 13 hochů a 5 trenérek a 2 pomocné trenérky. Někteří trénují již delší dobu, ale je plno dětí, které oddíl navštěvují pár měsíců, a pak přestanou na tréninky docházet. Oddíl se skládá z větší části z dětí z mateřské školy a zbytek dětí z 1. stupně základní školy a minimum dětí je staršího věku.

Během školního roku jsme trénovali 3 x týdně po dvou hodinách. Počet odtrénovaných hodin se odvíjí od věku a zdatnosti dětí (dětí z mateřské školy většinou 2 x týdně dvě hodiny). Tréninky byly vždy zajištěny minimálně 2 trenérkami. Naše běžné tréninky byly v průběhu roku doplňovány několika soustředěními. V březnu o jarních prázdninách byl oddíl na zimním soustředění na Lipně, kde hlavní náplní bylo lyžování, k tomu jsme se věnovali také gymnastickým průpravám a plavání v aqvaparku. Tohoto soustředění se zúčastnilo 17 dětí a 8 dospělých. V květnu se konala školní akademie, na které vždy rádi vystupujeme. Letos jsme do této akademie zapojili téměř všechny členy oddílu. V létě pořádal oddíl soustředění ve dvou týdnech. První týden jsme byli již potřetí v Moravském Písku. Zúčastnilo se ho rekordně 10 dětí. Druhý týden se konal v Trhových Svinech a účastnilo se 20 dětí. Náklady spojené se soustředěním jsou hrazeny rodiči dětí. V září a říjnu pořádá oddíl nábor nových dětí do všeobecné sportovní přípravy. Letos to byli děti narozené roč. 2004 – 2007. Na podzim se v Trhových Svinech konal Krajský přebor v ženských složkách, na které jsme se podíleli společně s oddílem TJ Merkur České Budějovice. Na závěr roku vždy uspořádáme vánoční posezení s předáváním dárků, které jsou vlastnoručně vyrobené. Poslední den roku se někteří členové oddílu zúčastnili Silvestrovského běhu v Trhových Svinech. V tomto roce to bylo 10 dětí a 3 trenérky. Takto jsme sportovně zakončily rok 2012.

            Celkem v průběhu roku se oddíl zúčastnil 20 závodů dívek a chlapců (z toho 8 závodů v lehké atletice) převážně v Jihočeském kraji.

            2.4.      přípravky – Nová Včelnice

            16.4.    Trhovosvinenský pohár – Trhové Sviny

            17.4.    Pohár TJ Sokol Plzeň I. – Plzeň

            19.4.    Okresní přebor ve víceboji v atletice – České Budějovice

            20.4.    DAL – Běh jarní přírodou – České Budějovice

            7.5.      Pohár města České Budějovice – České Budějovice

            14.5.    Pohár Vajgaru – Jindřichův Hradec

            18.5.    DAL – Běžecké odpoledne – České Budějovice

            21.5.    Krajský přebor jednotlivců – České Budějovice

            28.5.    Krajský přebor jednotlivkyň – Veselí nad Lužnicí

            1.6.      DAL – Skokanské odpoledne – České Budějovice

            4.6.      přípravky – Jindřichův Hradec

            15.6.    DAL – Sprintersko-překážkářské odpoledne – České Budějovice

            7.9.      DAL – Vrhačské odpoledne – České Budějovice

            21.9.    DAL - Finále DAL – Tábor

            23.9.    Závod rodičů a dětí – Trhové Sviny

            27.9.    Kinderiáda – Nová Včelnice

8.10.    přípravky – Trhové Sviny

5.11.    DAL – Běh kolem Sokolského ostrova – České Budějovice

12.11.  Krajský přebor družstev – Trhové Sviny

10.12.  Memoriál Petra Kouby – České Budějovice

31.12.  Silvestrovský běh – Trhové Sviny

 

Podrobněji se zmíníme o některých závodech. Seriálu závodů Dětské atletické ligy jsme se zúčastnili pro zpestření tréninkové a závodní monotónnosti a nevedlo se nám špatně. V celkovém pořadí za 6 závodů dohromady se dařilo – Kristýně Žákové (1.místo), Dvořáková Daniele (3.místo), Hamadejová Elišce (4.místo), Kateřině Žohové a Žákové Nikole (6.místo). Náš oddíl pořádal závody (Trhovosvinenský pohár, přípravky, závod rodičů a dětí a podílel se na Krajské přeboru žen v Trhových Svinech). Uspořádání závodů není nic snadného a tak děkujeme všem příznivcům sportovní gymnastiky a sponzorům z Trhovosvinenska. Na podzimním krajském přeboru družstev žen se nám povedlo vybojovat 3. místo z Krajského přeboru a to ve složení Smoleňová Kateřina, Žohová Kateřina, Žáková Nikola a Hamadejová Eliška.

Na závěr uvedu shrnutí umístění na stupních vítězů. V dívkách jsem se umístily 11 x na 1.místě, 8 x na 2.místě a 10 x na 3.místě. V chlapcích jsem se umístily na 2 x na 1.místě, 1 x na 2.místě a 2 x 3.místě. Pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu si zaslouží za dívky Žáková Kristýna, Dvořáková Daniela a Hamadejová Eliška, za chlapce Valíček Pavel a družstvo dívek z krajského přeboru družstev (Smoleňová Kateřina, Žohová Kateřina, Žáková Nikola a Hamadejová Eliška).