Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva od činnosti oddílu za rok 2012

Zpráva od činnosti oddílu sportovní gymnastiky za rok 2012

Počet členů gymnastické oddílu se v roce 2012 pohybovat kolem 60 dětí z toho 15 hochů a 5 trenérek a 2 pomocné trenérky. Někteří trénují již delší dobu, ale je plno dětí, které oddíl navštěvují pár měsíců, a pak přestanou na tréninky docházet. Oddíl se skládá z větší části z dětí z mateřské školy a zbytek dětí z 1. stupně základní školy a minimum dětí je staršího věku.

Během školního roku jsme trénovali 3 x týdně po dvou hodinách. Počet odtrénovaných hodin se odvíjí od věku a zdatnosti dětí (dětí z mateřské školy většinou 2 x týdně dvě hodiny). Tréninky byly vždy zajištěny minimálně 2 trenérkami. Naše běžné tréninky byly v průběhu roku doplňovány několika soustředěními. V březnu o jarních prázdninách byl oddíl na zimním soustředění na Lipně, kde hlavní náplní bylo lyžování, k tomu jsme se věnovali také gymnastickým průpravám a plavání v aqvaparku. Tohoto soustředění se zúčastnilo 24 dětí a 7 dospělých. V létě pořádal oddíl soustředění ve dvou týdnech. První týden jsme byli po 3 letech na novém místě a to ve Vydří u Jindřichova Hradce. Zúčastnilo se ho 6 dětí. Druhý týden se konal v Trhových Svinech a účastnilo se 17 dětí. Náklady spojené se soustředěním jsou hrazeny rodiči dětí. V září a říjnu pořádá oddíl nábor nových dětí do všeobecné sportovní přípravy. Letos to byli děti narozené roč. 2005 – 2008. Na závěr roku vždy uspořádáme vánoční posezení s předáváním dárků, které jsou vlastnoručně vyrobené. Poslední den roku se někteří členové oddílu zúčastnili Silvestrovského běhu v Trhových Svinech. V tomto roce to byl historický počet našich účastníků na tomto závodě bylo 14 dětí!!! Sportovně jsme zakončily tento rok 2012.

            Celkem v průběhu roku se oddíl zúčastnil 19 závodů dívek a chlapců (z toho 7 závodů v rámci Dětské atletické ligy) převážně v Jihočeském kraji.

                31.3.      Memoriál Zuzany Hartlové – Pelhřimov

                14.4.      Trhovosvinenský pohár – Trhové Sviny

                18.4.      DAL – Běh jarní přírodou – České Budějovice

                21.4.      Veselský pohár – Veselí nad Lužnicí

                2.5.        DAL – Sprinterské odpoledne – České Budějovice

                5.5.        Pohár města České Budějovice – České Budějovice

                26.5.      Krajský přebor jednotlivkyň – Jindřichův Hradec

                30.5.      DAL – Skokanské odpoledne – České Budějovice

                2.6.        přípravky – Nová Včelnice

                13.6.      DAL – „Deštivé“ odpoledne – České Budějovice

                19.9.      DAL – „Náhradní“ odpoledne – České Budějovice

                21.9.      Závod rodičů a dětí – Trhové Sviny

                26.9.      DAL - Finále DAL – Tábor

                3.10.      Kinderiáda – Nová Včelnice

3.11.      DAL – Běh kolem Sokolského ostrova – České Budějovice

10.11.    přípravky – Trhové Sviny

17.11.    Krajský přebor družstev – Veselí nad Lužnicí

8.12.      Memoriál Petra Kouby – České Budějovice

31.12.    Silvestrovský běh – Trhové Sviny

 

Podrobněji se zmíníme o některých závodech. Seriálu závodů Dětské atletické ligy jsme se zúčastnili pro zpestření tréninkové a závodní monotónnosti a nevedlo se nám špatně. V celkovém pořadí za 6 závodů dohromady se dařilo – Kristýně Žákové (2.místo), Kateřině Žohové (3.místo), Nikole Žákové (4.místo) a Aničce Cábová (5.místo). Náš oddíl pořádal  závody (Trhovosvinenský pohár, přípravky, závod rodičů a dětí). Uspořádání závodů není nic snadného a tak děkujeme všem příznivcům sportovní gymnastiky a sponzorům  z Trhovosvinenska. Na podzimním krajském přeboru družstev žen se nám povedlo obhájit loňské 3.místo z Krajského přeboru a to ve složení Smoleňová Kateřina, Žohová Kateřina a Hamadejová Eliška.

Na závěr uvedu shrnutí umístění na stupních vítězů. V dívkách jsem se umístily 6 x na 1.místě, 8 x na 2.místě a 7 x na 3.místě. V chlapcích jsem se umístily na 1 x na 1.místě, 2 x na 2.místě a 3 x 3.místě. Pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu si zaslouží za dívky Žohová Kateřina, za chlapci Kojan František a družstvo dívek z krajského přeboru družstev (Smoleňová Kateřina, Žohová Kateřina a Hamadejová Eliška).