Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva od činnosti oddílu za rok 2013

16. 1. 2014

Zpráva od činnosti oddílu sportovní gymnastiky za rok 2013

Počet členů gymnastického oddílu v roce 2013 byl 75 dětí z toho 14 hochů + 8 trenérek (2 trenérky začaly od září 2013) a 3 pomocné trenérky (od září 2013). Některé děti trénují již několik let. Oddíl se skládá z větší části z dětí předškolního věku a další děti jsou z 1. stupně základní školy a minimum dětí je staršího věku.

Během školního roku jsme trénovali 3 x týdně po dvou hodinách. Počet odtrénovaných hodin se odvíjí od věku a zdatnosti dětí. Závodní družstvo a přípravka trénují 3 x týdně, ostatní družstva (kluci, všeobecná sportovní příprava, nábor roč. 2007 a roč. 2008) 2 x týdně dvě hodiny.

Naše běžné tréninky byly v průběhu roku doplňovány několika soustředěními. V únoru o jarních prázdninách byl oddíl na zimním soustředění na Lipně, kde hlavní náplní bylo lyžování a kondiční příprava, k tomu jsme se věnovali také gymnastickým průpravám a plavání v aquaparku. Tohoto soustředění se zúčastnilo 24 dětí a 6 dospělých. Po dvou letech se opět konala školní akademie (23. – 25.4.), na které vystupujeme s oddílem. Tématem letošního vystoupení byly pyramidy a prvky ze sportovní akrobacie. V posledním týdnu srpna pořádal oddíl příměstský tábor v Trhových Svinech a účastnilo se 18 dětí. Náklady spojené se soustředěním jsou hrazeny rodiči dětí. V září a říjnu pořádá oddíl nábor nových dětí do všeobecné sportovní přípravy. Letos to byly děti roč. 2006 – 2009 a bylo přijato 31 nových dětí. Na závěr roku vždy pořádáme vánoční posezení s předáváním dárků, které jsou vlastnoručně vyrobené. Poslední den roku se 8 členů oddílu zúčastnilo Silvestrovského běhu v Trhových Svinech. Sportovně jsme tak zakončili tento rok 2013.

            V průběhu roku se oddíl zúčastnil 19 závodů dívek a chlapců (z toho 5 závodů v rámci Dětské atletické ligy) převážně v Jihočeském kraji.

                18.4.      DAL – Běh jarní přírodou – České Budějovice

                20.4.      Trhovosvinenský pohár – Trhové Sviny

                4.5.        Veselský pohár – Veselí nad Lužnicí

                15.5.      DAL – Sprintersko-bežecké odpoledne – České Budějovice

                18.5.      Přípravky – Jindřichův Hradec

                19.5.      Krajský přebor mužů – České Budějovice

    25.5.      Pohár města Českých Budějovic – České Budějovice

    8.6.        Krajský přebor žen – Jindřichův Hradec

                12.6.      DAL – Sprintersko-překážkářské odpoledne – České Budějovice

                23.6.      MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽEN - Liberec

                18.9.      DAL – Běžecko-vrhačské odpoledne – České Budějovice

                4.10.      Závod rodičů a dětí – Trhové Sviny

                2.11.      DAL – Běh kolem Sokolského ostrova – České Budějovice

    9.11.      Jindřichohradecká liga – Jindřichův Hradec

16.11.    Krajský přebor žen - družstva – Veselí nad Lužnicí

17.11.    Krajský přebor mužů – České Budějovice

23.11.    Přípravky – České Budějovice

30.11.    Přípravky – Trhové Sviny

31.12.    Silvestrovský běh – Trhové Sviny

 

Podrobněji se zmíníme o některých závodech. Seriálu závodů Dětské atletické ligy se zúčastňujeme každoročně pro zpestření tréninkové a závodní monotónnosti. V celkovém pořadí za 5 závodů dohromady se ve svých kategoriích dařilo – Jolance Janišové (3. místo) a Kristýně Žákové (3. místo), která na začátku letošního roku přešla na atletiku. Dále Kateřina Žohová (4. místo), která se od září naplno začala věnovat atletice a v srpnu ukončila gymnastickou kariéru. Taktéž Nikola Žáková ukončila v září gymnastickou kariéru.

Náš oddíl pořádal závody:          20.4. Trhovosvinenský pohár

4.10. Závod rodičů a dětí

30.11. Závod přípravek.

Příprava a uspořádání závodů vyžaduje velké úsilí a tak děkujeme všem příznivcům sportovní gymnastiky, rodičům, trenérům, sponzorům z Trhovosvinenska, městu Trhové Sviny a Jihočeskému kraji.

Na jarním Krajském přeboru jednotlivkyň žen jsme uspěli. Hamadejová Libuše splnila nastavený výkonnostní limit pro kategorii základní stupeň a umístila se na 9. místě z 29 závodnic.

 Z Krajského přeboru se ve vyšších kategoriích postupuje na Mistrovství České republiky. Letos se tam probojovala  Hamadejová Eliška. Je to další dívka po dlouhých 11 letech z trhovosvinenské gymnastiky !!! Děkujeme, Eliško !!!

 V podzimní závodní sezóně jsme se zúčastnili mimo jiné Krajského přeboru mužů - závodili 4 chlapci! Na Krajském přeboru družstev žen závodilo družstvo v nejmladší kategorii „Miniliga“  ve složení Linhartová Bára, Prachařová Martina, Jenknerová Kateřina a Hamadejová Libuše. Jiné ženské družstvo jsme neměli, protože většina nejstarších členek už ukončila gymnastickou kariéru a tak si Eliška Hamadejová a Kateřina Smoleňová (poslední Katčin závod) zazávodily jako hostující za oddíl Šumavan Vimperk. Toto družstvo v nejstarší kategorii II.liga obsadilo 2.místo.

Na závěr uvedu shrnutí umístění na stupních vítězů. Dívky vybojovaly 3 x - 2. místo a 7 x - 3. místo. Chlapci se umístili 4 x na 1. místě, 2 x na 2. místě. Pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu si zaslouží za dívky Hamadejová Eliška a za chlapce Kojan František a Jindra Matyáš.