Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva od činnosti oddílu za rok 2014

Zpráva o činnosti oddílu sportovní gymnastiky za rok 2014

Oddíl sportovní gymnastiky v roce 2014 navštěvovalo 67 dětí, z toho 16 hochů a 7 trenérek a 3 pomocné trenérky (od září 2014). Některé děti trénují již několik let, ale většina dětí je z 1. stupně základní školy a předškolního věku.

Během školního roku jsme trénovali 3 x týdně po dvou hodinách. Počet odtrénovaných hodin se odvíjí od věku a zdatnosti dětí. Závodní družstva trénují 3 x týdně, ostatní družstva (kluci, všeobecná sportovní příprava – přípravka) 2 x týdně dvě hodiny a nábor roč. 2008 - 2010 2 x týdně 1,5 hodiny.

Naše běžné tréninky byly v průběhu roku doplňovány několika soustředěními. V únoru o jarních prázdninách byl oddíl na zimním soustředění na Lipně, kde hlavní náplní bylo lyžování a kondiční příprava, k tomu jsme se věnovali také gymnastickým průpravám a plavání v aquaparku. Tohoto soustředění se zúčastnilo 14 dětí a 2 trenérky. V posledních 2 týdnech srpna pořádal oddíl příměstský tábor v Trhových Svinech, kterého se účastnilo 32 dětí. Některé děti neabsolvovaly celý tábor, to je škoda, protože celý tábor měl navazující program, který následně dětem pomáhá ve výkonnostním růstu v tomto sportovním odvětví. Náklady spojené se soustředěním jsou hrazeny rodiči dětí. V průběhu roku byly ještě mimořádné tréninky před Krajským přeborem, konané v naší tělocvičně nebo ve specializované gymnastické tělocvičně v Gymcentru České Budějovice. V září a říjnu pořádá oddíl nábor nových dětí do všeobecné sportovní přípravy. Letos to byly děti narozené 2007 – 2010 a bylo přijato 12 nových dětí. Na závěr roku vždy pořádáme vánoční posezení s předáváním dárků, které jsou vlastnoručně vyrobené.

Poslední den roku se 10 členů oddílu zúčastnilo Silvestrovského běhu v Trhových Svinech. Na prvním místě se umístila Jana Kaftanová. Sportovně jsme tak zakončili tento rok 2014.

 

V průběhu roku se oddíl zúčastnil 21 závodů dívek a chlapců (z toho 5 závodů v rámci Dětské atletické ligy) převážně v Jihočeském kraji.

                29.3.      přípravky – Nová Včelnice

                12.4.      Trhovosvinenský pohár – Trhové Sviny

                27.4.      O zlatou placku – České Budějovice

30.4.      DAL – Běh jarní přírodou – České Budějovice

10.5.      Veselský pohár – Veselí nad Lužnicí

                14.5.      DAL – Sprinterské odpoledne – České Budějovice

                17.5.      O pohár města ČB – České Budějovice

24.5.      Krajský přebor jednotlivkyň – Jindřichův Hradec

                1.6.        Krajský přebor mužů – Sezimovo Ústí

                8.6.        přípravky – Sezimovo Ústí

                11.6.      DAL – Skokanské odpoledne – České Budějovice

                17.9.      DAL – Vrhačské odpoledne – České Budějovice

                3.10.      Závod rodičů a dětí – Trhové Sviny

11.10.    přípravky – Trhové Sviny

15.10.    DAL – Běžecké odpoledne – České Budějovice

25.10.    přípravky – Sezimovo Ústí

9.11.      Krajský přebor mužů – České Budějovice

22.11.    Krajský přebor žen družstev – Veselí nad Lužnicí

22.11.    Mistrovství České republiky mužů - Praha

                13.12.    Memoriál Petra Kouby – České Budějovice

31.12.    Silvestrovský běh – Trhové Sviny

 

Seriálu závodů Dětské atletické ligy se zúčastňujeme každoročně pro zpestření tréninkové a závodní monotónnosti. V celkovém pořadí za 5 závodů dohromady se ve svých kategoriích dařilo – Jolaně Janišové (2. místo v okresu Č. Budějovice), která se od září věnuje lehké atletice. Dále se dařilo Radce Janišové a Nele Koptové, která si závody v atletice oblíbila a ráda tyto dva sporty kombinuje.

Náš oddíl pořádal závody:      12.4. Trhovosvinenský pohár

                                               3.10. Závod rodičů a dětí

                                               11.10. Závod přípravek

Příprava a uspořádání závodů vyžaduje velké úsilí a tak děkujeme všem příznivcům sportovní gymnastiky, rodičům, trenérům, sponzorům z Trhovosvinenska, Městu Trhové Sviny a Jihočeskému kraji.

Na jarním Krajském přeboru jednotlivkyň žen se dařilo Veronice Popovičové, která závodila v základním stupni. Věříme, že v nadcházející gymnastické sezóně se jí bude dařit také ve vyšší výkonnostní kategorii.

V podzimní závodní sezóně jsme se zúčastnili mimo jiné Krajského přeboru mužů – závodili 3 chlapci. Nejlépe se v kategorii VS 1 z našeho oddílu umístil Jiří Novotný s bodovým ziskem 48,18 bodů a s tímto výsledkem (min. 48 bodů) se probojoval na Mistrovství České republiky, které se konalo v Praze. V družstvu chlapců jsme tohoto úspěchu dosáhli po 4 letech. Je to reprezentace našeho oddílu a našeho města Trhové Sviny na Mistrovství České republiky.

Na Krajském přeboru družstev žen závodila 2 družstva. V nejmladší kategorii „Miniliga“ bylo družstvo ve složení Tisoňová Šárka, Kaftanová Jana, Furioso Dana a Koptová Nela. Byla to pro ně první zkušenost se závodem v družstvu, kdy bojovaly za celý tým a ne jen každá sama za sebe. Druhé družstvo jsme měli v kategorii „Mladší žákyně“ ve složení Linhartová Bára, Popovičová Veronika a Prachařová Martina, které se umístilo na 7. místě.

Shrnutí úspěchů a umístění na stupních vítězů. Dívky vybojovaly 2 x na 1. místě, 7 x na 2. místě a 6 x na 3. místě. Chlapci se umístili 2 x na 1. místě, 2 x na 2. místě a 1 x na 3. místě.

 Pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu si zaslouží za dívky Veronika Popovičová a Bára Linhartová a za chlapce Jiří Novotný za účast na MČR.